Co je nutné si uvědomit před koupí nemovitosti

15.04.2021

Vážení,

hodně teď máte všichni obecně zájem o koupi nemovitosti - buď na bydlení nebo na investici.

Pro Vaši informaci Vám zde shrnu, co je třeba si uvědomit před tímto velkým a významným krokem.

Je důležité se zaměřit na základní parametry:

1. Nejdůležitější je vědět, kolik přesně máte finančních prostředků na nemovitost k dispozici. Pokud máte hotovost, to je ta nejlepší varianta. Pokud si budete zároveň žádat o hypotéku, je třeba ji mít již dopředu předjednanou. A důležité je i vědět, jak vysokou hypotéku je banka Vám ochotna poskytnout - popřípadě do jaké výše až chcete vy osobně jít. Když toto sečteme, máme půlku úspěchu za sebou:) 

2. Investice do nemovitosti vždy byla jistota, jak si chytře uložit peníze. Je to taková "pojistka do života", takže určitě neděláte špatně.

3. Nemovitostí je spousta. Další otázkou tedy je - záleží Vám na lokalitě, kde v Praze nemovitost budete vlastnit? (investive vs. vlastní bydlení je velký rozdíl samozřejmě). Musí být nemovitost přímo v Praze nebo může být i kousek za Prahou? Nebo ještě dál..? -> je třeba si určit cca okruh - KDE?

Další otázky: je pro Vás důležité, v jakém patře se nemovitost bude nacházet? zda má mít balkon? minimální počet metrů? atd. Jednoduše řečeno, pokud máte nějaké přání, jak by Vaše budoucí nemovitost měla vypadat, určitě si to v hlavě sesumírujte.

4. Pozor na družstevní byty! U družstevních bytů je nutné ručit ještě jinou nemovitostí (pokud nemáte celou sumu v hotovosti). Takže vybírat nemovitost v osobním vlastnictví. Pokud by Vás toto téma zajímalo, mohu Vám k tomu říci v budoucnu více. 

5. Poslední otázkou asi zůstává, zda preferujete spíše novostavbu (dražší) či starší byt, kde si popřípadě něco můžete (musíte?) i předělat (ne Vy osobně samozřejmě:) ) - levnější.


Toto je takové rychlé shrnutí. Pro více informací klidně pište nebo pokud se stydíte napsat napřímo, můžete na hlavní stránce vyplnit dotazník:P

Hezký den, MČ